4 spôsoby, ako si zariadiť útulnú a štýlovú spálňu

Kvalitný spánok je nevyhnutný pre vaše duševné a fyzické zdravie. Aby ste si mohli oddýchnuť, mali by ste si spálňu správne navrhnúť. To môže mať veľký význam, pretože vám to umožní ísť spať v primeranú hodinu a zlepšiť kvalitu spánku. Odporúča sa vypnúť elektronické zariadenia a nosiť pohodlné pyžamo. Tu je päť spôsobov, ako zútulniť spálňu a dodať jej štýl prostredníctvom dizajnu!

Kúpte drevený nábytok. Predstavte si lyžiarsku chatu, ktorú navštívite na dovolenke a kde je všetko z dreva. To vytvára pocit tepla To isté môžete urobiť aj v spálni, aby ste sa cítili útulne a v príjemnej teplote, čo vám pomôže uvoľniť sa a ľahko zaspať. Preto sa odporúča kúpiť si do spálne drevený nábytok, napríklad posteľ s dreveným čelom alebo drevené príručné stolíky. Môžete si tiež kúpiť drevené akcenty, ktoré podporia pocit tepla

Nemali by ste mať jasné osvetlenie, keď sa snažíte relaxovať, pretože vaše telo sa nebude cítiť pripravené na spánok. Namiesto toho zvoľte mäkké osvetlenie vypnutím stropného svetla a zavedením lámp na bočných stoloch. Okrem toho si na tienidlo lampy vyberte materiály, ako je hodváb, pretože sú mäkké a luxusné a môžu miestnosti dodať teplú a príjemnú štruktúru. Penny Morrison vyrába luxusné tienidlá, ktoré vás môžu zaujať.

Pri zariaďovaní miestnosti sa všeobecne uznáva, že jasné, žiarivé farby vytvárajú energiu. Môžu zanechať pocit energie a pripravenosti na deň. Nie je to však ideálna atmosféra pre spálňu, keď sa snažíte dobre vyspať. Namiesto toho je dôležité zvoliť farby, ktoré podporujú relaxáciu, aby si myseľ a telo mohli oddýchnuť. To znamená, že si vyberiete protiklad výrazných a živých farieb.

Vyberte si upokojujúce farby, vďaka ktorým sa budete počas spánku cítiť uvoľnene a pohodlne. Stále môžete pridať niekoľko akcentov odvážnejších farieb, ale uistite sa, že neprevládajú v miestnosti. Investícia do koberca je výhodná z niekoľkých dôvodov. Bude to mäkké a útulné miesto, na ktoré sa môžete postaviť, keď sa chystáte spať, dodá miestnosti teplo, najmä ak v nej chýba nábytok alebo je veľká, a môže to byť spôsob, ako vniesť do miestnosti vzor a farbu, ktorá vám pomôže relaxovať.


Publikované: 17. 04. 2023

Kategória: Interiér

Autor: Jana Křivánková